Kurz klasické homeopatie

Kurz klasické homeopatie

TERMÍNY

 

Během prvního ročníku budou probrány tzv. velké léky (polychresty) a základy homeopatické filosofie. V průběhu druhého a třetího ročníku bude studium zaměřeno více prakticky, přidají se homeopatická vyšetření a rozbory případů a také základy anatomie, fyziologie a patologie člověka, které budou přednášeny v souvislostech a ve vztahu k tzv. menším homeopatickým lékům. Součástí studia jsou také základy psychologie a psychoterapie, a to jak vzhledem k pacientovi, tak ve smyslu poznání sebe samotného.

Studium je zakončeno teoretickou i praktickou zkouškou, na základě které absolvent obdrží Certifikát o ukončení studia. Ke zkoušce je vyžadována účast na přednáškách minimálně 80%.

Výuka probíhá jednou měsíčně v sobotu a v neděli (sobota 9 až 18 hodin, neděle 9 až 15 hodin, s pauzou na oběd) v učebnách na adrese Příkop 2a, Brno.

Cena kurzu je 1.200,- Kč za víkend

Náplň výuky

Školní rok 2019/2020

2. ročník, školní rok 2019/2020

14. a 15. září 2019

Kardiovaskulární systém

Kalium carbonicum, Laurocerasus, Digitalis, Cactus, Craetegus, Spigelia

5. a 6. října 2019

Krev, lymfatický systém, stavba buňky (základy)

Gelsemium, Cocculus, Coffea, Aconitum, Baptisia, Camphora

2. a 3. listopadu 2019

Dýchací systém

Ammonium carbonicum, Ammonium muriaticum, Ferrum phosphoricum, Oxygenium, Stannum, Lobelia

7. a 8. prosince 2019

Zažívací systém – hltan, jícen, žaludek, střeva, konečník

Capsicum, Magnesia carbonica, Magnesia muriatica, Tabacum, Colocynthis, Antimonium crudum

11. a 12. ledna 2020

Játra, žlučník, slinivka břišní

Chelidonium, Carduus marianus, Natrium sulphuricum, China, Hydrastis, Natrium carbonicum

8. a 9. února 2020

Ledviny a močový měchýř, pohlavní systém muže

Sarsaparila, Cantharis, Berberis, Equisetum, Terebinthina, Colchicum, Solidago

7. a 8. března 2020

Hostující lektor – MUDr. Jaroslav Rychlovský – systém Massima Mangialavoriho

4. a 5. dubna 2020

Endokrinní systém

Calcarea fluorica, Iodum, Spongia, Thyreoidinum, Bromium, Phytolacca

16. a 17. května 2020

Gynekologie

Ambra, Bovista, Lilium tigrinum, Sabina, Thuja

6.a 7. června 2020

Těhotenství, porod

Cimicifuga, Lac caninum (a mléka), Caulophyllum, Ipeca, Secale

 

1. ročník, školní rok 2019/2020

 

21. a 22. září 2019

Calcarea carbonica, Lycopodium, Silicea, Pulsatilla

Historie homeopatie, Samuel Hahnemann a jeho život, čelní představitelé klasické homeopatie minulosti i dneška

19. a 20. říjen 2019

Aurum, Sepia, Platina, Staphysagria

Principy homeopatické léčby, zákon podobnosti, minimální dávka

16. a 17. listopad 2019

Sulphur, Nux vomica, Baryta carbonica, Belladona

Odebírání případu, vyhodnocení symptomů, repertorizace – úvod

14. a 15. prosinec 2019

Arnica, Cicuta virosa, Bellis perenis, Calendula

Homeopatická léčba akutních stavů z pohledu klasické homeopatie, základní zásady + příklady použití

18. a 19. leden 2020

Phosphorus, Phosphoric acid, Nitric acid (+ další kyseliny), Argentum nitricum

Výroba homeopatických léků, dynamizace, potence léku

15. a 16. únor 2020

Ignatia, Natrium muriaticum, Arsenicum album, Causticum

Rozdělení léků podle říší (minerály, rostliny, živočichové)

14. a 15. březen 2020

Stramonium, Tarentula hispanica (+ další pavouci), Hyosciamus, Anacardium

Příčiny akutních a chronických nemocí z pohledu homeopatie

18. a 19. duben 2020

Medorrhinum, Syphilinum, Tuberculinum, Psorinum, Carcinosin (jen okrajově, úvod)

Miasmata, vysvětlení pojmu, základní miasmata a jejich využití v homeopatii

23. a 24. květen 2020

Lachesis (+ další hadi)

Překážky v homeopatické léčbě, přetrvávající příčina

Vedení případu, reakce na lék

13. a 14. červen 2020

Apis, Mercurius, Ferrum metallicum, Veratrum album

2. a 3. ročník – tematické okruhy:

  1. Kardiovaskulární systém, srdce (Latrodectus mactans, Laurocerasus, Digitalis, Cactus, Craetegus, Spigelia, Naja)
  2. Dýchací systém (Ammonium carbonicum, Ammonium muriaticum, Ferrum phosphoricum, Oxygenium, Stannum)
  3. Zažívací systém (Capsicum, Magnesia carbonica, Magnesia muriatica, Tabacum, Colocynthis, Antimonium crudum, Natrium carbonicum)
  4. Játra, žlučník, slinivka břišní (Chelidonium, Carduus marianus, Natrium sulphuricum, China, Hydrastis)
  5. Endokrinní systém (Iodum, Spongia)
  6. Ledviny a močový měchýř (Calcarea fluorica, Sarsaparila, Cantharis, Berberis)
  7. Pohlavní orgány (Ambra, Bovista, Lilium tigrinum, Sabina, Viburnum)
  8. Těhotenství, porod (Cimicifuga, Lac caninum, Caulophyllum, Ipeca, Hypericum, Secale, Baptisia)
  9. Pohybový aparát a páteř (Bryonia, Rhus toxicodendron, Bambusa, Hecla lava, Ledum palustre, Ruta graveolens)
  10. Kůže (Graphites, Petroleum, Agaricus, Mezereum, Clematis, Oleander)
  11. Nervový systém (Zincum metallicum, Aconitum, Plumbum, Alumina, Theridion)
  12. Psychiatrické diagnózy (Opium, Cannabis indica, Anhalonium, Nux moschata, Valeriana, Mancinella)
  13. Homeopatická léčba dětí (Calcarea phosphorica, Calcarea sulphurica, Cina, Chamomilla, Bufo, Aethusa, Borax)
  14. Léčba rakoviny, paliativní léčba (Natrium phosphoricum, Conium, Helleborus, Kalium phosphoricum)
  15. Léčba akutních stavů
  16. Infekční choroby (Bacilinum, Streptococcinum, Lyssinum, Vaccinotoxinum, střevní nosody)
  17. Úrazy, první pomoc (Arnica, Cicuta, Bellis perenis, Calendula)
  18. Homeopatická léčba zvířecích pacientů
  19. Sehgalova metoda (Cocculus, Gelsemium, Belladona, Coffea)
  20. Metoda Tinuse Smitse (Cuprum metallicum, Carcinosin cum Cuprum, Lac humanum)
  21. Scholtenova metoda
  22. Metoda Rajana Sankarana a Anne Vervarcke – vitální přístup
  23. Bachovy květové esence a jejich porovnání s homeopatickými léky
  24. Schüsslerovy soli

Přihláška