Kurz klasické homeopatie

Kurz klasické homeopatie

TERMÍNY

 

Během prvního ročníku budou probrány tzv. velké léky (polychresty) a základy homeopatické filosofie. V průběhu druhého a třetího ročníku bude studium zaměřeno více prakticky, přidají se homeopatická vyšetření a rozbory případů a také základy anatomie, fyziologie a patologie člověka, které budou přednášeny v souvislostech a ve vztahu k tzv. menším homeopatickým lékům. Součástí studia jsou také základy psychologie a psychoterapie, a to jak vzhledem k pacientovi, tak ve smyslu poznání sebe samotného.

Studium je zakončeno teoretickou i praktickou zkouškou, na základě které absolvent obdrží Certifikát o ukončení studia. Ke zkoušce je vyžadována účast na přednáškách minimálně 80%.

Výuka probíhá jednou měsíčně v sobotu a v neděli (sobota 9 až 18 hodin, neděle 9 až 15 hodin, s pauzou na oběd) v učebnách na adrese Příkop 2a, Brno.

Cena kurzu je 1.400,- Kč za víkend

Náplň výuky

Školní rok 2020/2021

2. ročník, školní rok 2020/2021

 

  1. a 20. září 2020

Metoda Massima Mangialavoriho – MUDr. Jaroslav Rychlovský

 

  1. a 18. října 2020

Kardiovaskulární systém

Kalium carbonicum, Laurocerasus, Digitalis, Cactus, Craetegus, Spigelia

 

  1. a 8. listopadu 2020

Krev, lymfatický systém, stavba buňky (základy)

Gelsemium, Cocculus, Coffea, Aconitum, Baptisia, Camphora

 

  1. a 6. prosince 2020

Dýchací systém

Ammonium carbonicum, Ammonium muriaticum, Ferrum phosphoricum, Oxygenium, Stannum, Lobelia

 

  1. a 10. ledna 2021

Zažívací systém – hltan, jícen, žaludek, střeva, konečník

Capsicum, Magnesia carbonica, Magnesia muriatica, Tabacum, Colocynthis, Antimonium crudum

 

  1. a 7. února 2021

Játra, žlučník, slinivka břišní

Chelidonium, Carduus marianus, Natrium sulphuricum, China, Hydrastis, Natrium carbonicum

 

  1. a 7. března 2021

Ledviny a močový měchýř, pohlavní systém muže

Sarsaparila, Cantharis, Berberis, Equisetum, Terebinthina, Colchicum, Solidago

 

  1. a 11. dubna 2021

Endokrinní systém

Calcarea fluorica, Iodum, Spongia, Thyreoidinum, Bromium, Phytolacca

 

  1. a 9. května 2021

Gynekologie

Ambra, Bovista, Lilium tigrinum, Sabina, Thuja

 

  1. a 6. června 2021

Těhotenství, porod

Cimicifuga, Lac caninum (a mléka), Caulophyllum, Ipeca, Secale

 

 

 

3. ročník, školní rok 2020/2021

 

  1. a 20. září 2020

Metoda Massima Mangialavoriho – MUDr. Jaroslav Rychlovský

 

  1. a 11. října 2020

Kůže + Infekční choroby (borelióza, herpes)

Graphites, Petroleum, Agaricus, Mezereum, Clematis, Oleander

 

  1. a 15. listopadu 2020

Pohybový aparát a páteř

Bryonia, Rhus toxicodendron, Bambusa, Hecla lava, Ledum palustre, Ruta graveolens, Hypericum

 

  1. a 13. prosince 2020

První pomoc, resuscitace – celá sobota

Bacilinum, Lyssinum, Vaccinotoxinum, střevní nosody

Homeopatická léčba zvířecích pacientů

 

  1. a 17. ledna 2021

Nervový systém

Zincum metallicum, Plumbum metallicum, Alumina, Helleborus, Asarum

 

  1. a 14. února 2021

Genetické choroby, vrozené vývojové vady

Systém rostlin podle Michal Yakir

Matridonální léky

 

  1. a 14. března 2021

Nervový systém – dokončení + pediatrie

Homeopatická léčba dětí

Calcarea phosphorica, Calcarea sulphurica, Cina, Chamomilla, Bufo, Aethusa, Borax

 

  1. a 18. dubna 2021

Psychiatrické diagnózy

Opium, Cannabis indica, Anhalonium, Nux moschata, Valeriana, Mancinella

 

  1. a 16. května 2021

Onkologie

Homeopatické možnosti léčby rakoviny, paliativní léčba

Natrium phosphoricum, Conium, Kalium phosphoricum, metoda Tinuse Smitse – Cuprum metallicum, Carcinosin cum Cuprum, Carcinosin

 

  1. a 13. června 2021

Závěrečné zkoušky

2. a 3. ročník – tematické okruhy:

  1. Kardiovaskulární systém, srdce (Latrodectus mactans, Laurocerasus, Digitalis, Cactus, Craetegus, Spigelia, Naja)
  2. Dýchací systém (Ammonium carbonicum, Ammonium muriaticum, Ferrum phosphoricum, Oxygenium, Stannum)
  3. Zažívací systém (Capsicum, Magnesia carbonica, Magnesia muriatica, Tabacum, Colocynthis, Antimonium crudum, Natrium carbonicum)
  4. Játra, žlučník, slinivka břišní (Chelidonium, Carduus marianus, Natrium sulphuricum, China, Hydrastis)
  5. Endokrinní systém (Iodum, Spongia)
  6. Ledviny a močový měchýř (Calcarea fluorica, Sarsaparila, Cantharis, Berberis)
  7. Pohlavní orgány (Ambra, Bovista, Lilium tigrinum, Sabina, Viburnum)
  8. Těhotenství, porod (Cimicifuga, Lac caninum, Caulophyllum, Ipeca, Hypericum, Secale, Baptisia)
  9. Pohybový aparát a páteř (Bryonia, Rhus toxicodendron, Bambusa, Hecla lava, Ledum palustre, Ruta graveolens)
  10. Kůže (Graphites, Petroleum, Agaricus, Mezereum, Clematis, Oleander)
  11. Nervový systém (Zincum metallicum, Aconitum, Plumbum, Alumina, Theridion)
  12. Psychiatrické diagnózy (Opium, Cannabis indica, Anhalonium, Nux moschata, Valeriana, Mancinella)
  13. Homeopatická léčba dětí (Calcarea phosphorica, Calcarea sulphurica, Cina, Chamomilla, Bufo, Aethusa, Borax)
  14. Léčba rakoviny, paliativní léčba (Natrium phosphoricum, Conium, Helleborus, Kalium phosphoricum)
  15. Léčba akutních stavů
  16. Infekční choroby (Bacilinum, Streptococcinum, Lyssinum, Vaccinotoxinum, střevní nosody)
  17. Úrazy, první pomoc (Arnica, Cicuta, Bellis perenis, Calendula)
  18. Homeopatická léčba zvířecích pacientů
  19. Sehgalova metoda (Cocculus, Gelsemium, Belladona, Coffea)
  20. Metoda Tinuse Smitse (Cuprum metallicum, Carcinosin cum Cuprum, Lac humanum)
  21. Scholtenova metoda
  22. Metoda Rajana Sankarana a Anne Vervarcke – vitální přístup
  23. Bachovy květové esence a jejich porovnání s homeopatickými léky
  24. Schüsslerovy soli

Přihláška